• دوباره ایران در دوازدهمین انتخاب

دوباره ایران در دوازدهمین انتخاب

دیروز با حمید مشغول مرتب کردن دفتر بودیم. وسایل‌ها رو کلا ریخته بودیم بیرون و داشتیم جزء به جزء گردگیریشون می‌کردیم. یک لحظه به خودم اومدم و دیدم حمید که مشخصه تعجب کرده داره ازم میپرسه: «چرا خشکت زده؟ واستادی سطل آشغال رو نگاه میکنی؟ چیز دیدنی‌ای هست بگو منم ببینم خب.» و بعد نگاهش رو از صورتم گرفت و به پایین‌تر برد.

رد نگاهش رو دنبال کردم و نگاهم به دستهام افتاد. وسط دفتر واستاده بودم. یه دستم یه پارچه خاکی و نه‌چندان تمیز بود و یه دست دیگه‌م، سطل آشغالِ کوچیکِ پر از خاک دفتر. تازه فهمیدم جریان چیه و چی من رو به فکر فرو برده. نگاهم رو به سمت حمید که هنوز با تعجب منتظر پاسخی از طرف من بود انداختم و گفتم: «میدونی این پارچه چندان تمیز نیست، اما باز به این سطع آشغال شرف داره وضعیتش. یعنی با تموم خاکی بودنش، میشه این سطل آشغال رو باهاش تمیز کرد و از وضعیت فعلیش بهترش کرد. اینها رو که دیدم، ناخودآگاه یاد انتخابات افتادم. تو انتخاب بین بد و بدتر، این پارچه بد تلقی میشه.» گفتم: «میدونی … در واقع الان این پارچه خاکی، انتخاب اصلح هست!»

 

دوباره ایران … دوباره انتخاب

به نظرم حتی در بیشتر کشورهای پیشرفته جهان، انتخابات ریاست جمهوری (یا نخست‌وزیری یا باقی انتخابات بلندمرتبه اونها)، همیشه انتخاب بین بد و بدتر بوده. یعنی نه تنها انتخاب بین خوب و خوب‌تر کمتر دیده شده، بلکه انتخاب بین خوب و بد هم دیده نمیشه حتی.

حالا من هم تو روزهایی که فکر می‌کنم دوباره ایران و دوباره من در معرض انتخاب بین بد و بدتر قرار گرفتیم، دکتر حسن روحانی رو بهترین انتخاب می‌دونم. به دکتر روحانی رای میدم، بابت تداوم برجام، رونق بیشتر گردشگری، افزایش درآمدهای نفتی و غیرنفتی، نرخ تورم کمتر، رشد اقتصادی بالاتر، فضای امن و نه امنیتی بیشتر … به روحانی رای میدم، برای امتداد امید، برای ادامه پیشرفت و برای ترویج تدبیر و خردگرایی، برای زنده نگه داشتن گفتمان اعتدال … و به روحانی رای میدم، برای قدردانی از اونچه که در دولت یازدهم برای ما به ارمغان آورد.

اگر در رای مردد هستید، شما رو به حضور پای صندوق‌های رای دعوت می‌کنم و ازتون میخوام یک بار دیگه به این فکر کنید که با رای دادن چه چیزی به دست میارید … و اگر چیزی به دست میارید، قابل مقایسه با چیزهایی که از دست میدید هست؟ قابل مقایسه با حداقل استفاده نکردن از رایتون برای جلوگیری از به قدرت رسیدن گزینه بدتر هست؟

دوستان عزیزم … خواهش می‌کنم از پارچه‌های خاکی زندگی و تصمیماتتون، برای پاک کردن سطل آشغال‌ها استفاده کنید. 🙂

در انتها امیدوارم اگر حرفهای من در متقاعد کردن شما کافی نبود، پوستری که در ادامه براتون آماده کردم و نظر مثبت این بزرگواران، بتونه شما رو مجاب به رای دادن کنه … مجاب به رای دادن به دکتر روحانی.

دوباره ایران 🙂

حامیان روحانی - تا1400باروحانی - دوباره ایران - تا 1400 با روحانی - انتخابات ریاست جمهوری 1396

 

 

گالری تصاویر عکس‌ها، به صورت جداگانه

 

 

«هر سه‌شنبه شب، ساعت ۲۰:۲۰، مهمون من باشید در بخش بلاگ سایتم، با یه مطلب جدید. شااااید بعضی وقت‌ها خارج از این زمان‌بندی هم نوشتم؛ چک کنید. :دی
اگر هم دوست دارید از نوشته‌های جدید مطلع بشید، هم می‌تونید یه ایمیل با عنوان «خبرم کن» به Hi@MohsenElhamian.com بزنید تا ارسال مطالبب جدید رو از طریق ایمیل بهتون خبر بدم، هم می‌تونید به این کانال تلگرامی بیاید.»پاسخ دادن

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. فیلد وب سایت اختیاری است